Przedstawiamy mapkę z rozmieszczeniem grup ćwiczących w ramach projektu Łódzkie Dla Seniorów Plus.

W dniu 17.12.2022 r. w Szkole Mistrzostwa Sportowego, im. Kazimierza Górskiego w Łodzi odbyło się spotkanie z uczestnikami zajęć w ramach Programu „Łódzkie dla Seniorów Plus”.

Informujemy, że Łódzka Federacja Sportu w dniu 19.08.2022 r. została wyłoniona w drodze rozstrzygniętego konkursu na realizatora Projektu „ŁÓDZKIE DLA SENIORÓW PLUS” na okres 09.2022-06.2023.

Zadanie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

Wzorem poprzednich lat, zakładamy że Projekt może być zrealizowany przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego lub organizacjami (stowarzyszeniem, Fundacją lub innym podmiotem) zajmującą się tą grupą wiekową na terenie województwa łódzkiego.

Program zakłada zorganizowanie 26 grup w województwie łódzkim.

Zadanie będzie realizowane w okresie od 01 września 2022 roku do 15 czerwca 2023 r.

Prowadzone zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu w czasie 60 min. (jednostka szkoleniowa).

Warunkiem przystąpienia do Projektu jest zorganizowanie grupy (grupa nie mniej niż 15 osób i nie więcej niż 20 osób) oraz bezpłatne udostępnienie obiektu – infrastruktury terenowej niezbędnej do przeprowadzenia zajęć.

Założenia, cele a także warunki dotyczące uczestników zajęć oraz osób prowadzących zajęcia, jak i warunki organizacyjne zostały opisane w Regulaminie zadania.

Łódzka Federacja Sportu w ramach Projektu zatrudni prowadzącego zajęcia wskazanego przez jednostkę lub inny podmiot, na podstawie umowy zlecenia lub innej formy prawnej. 

W związku z powyższym po zapoznaniu się z regulaminem zadania, jeśli Państwa jednostka jest zainteresowana współpracą przy realizacji Projektu „ŁÓDZKIE DLA SENIORÓW PLUS”, to zwracamy się z prośbą  o złożenie pisemnego Oświadczenia do siedziby Federacji (lub na podany niżej adres email) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 września 2022 r. godz. 14.00.

Po tym terminie Oświadczenie i dokumenty nie będą przyjmowane.

Osobą z ramienia Łódzkiej Federacji Sportu, koordynującą realizację projektu jest Pani Anna Kubiak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Łódzka Federacja Sportu na zlecenie Województwa Łódzkiego po raz kolejny realizuje program Łódzkie dla Seniorów Plus.

 

 

ŁÓDZKIE DLA AKTYWNYCH SENIORÓW

 

 

W Patio, Wyższej Szkoły Sportowej im. Kazimierza Górskiego w Łodzi, 24.11.2017 r. – Łódzka Federacja Sportu, zorganizowała spotkanie z uczestnikami i prowadzącymi zajęcia w ramach realizowanego projektu ,,ŁÓDZKIE DLA AKTYWNYCH SENIORÓW".

Na spotkanie przybyło 150 uczestników- przedstawicieli 22 grup z terenu województwa: Gminy Dłutów, Gminy Domaniewice, Miasta Gminy Drzewica, Gminy Konopnica, Gminy Krośniewice, Miasta Kutno, Gminy Lgota Wielka, Miasta Łódź, Gminy Osjaków, Miasta Rawa Mazowiecka, Gminy Rokiciny, Gminy Sulejów, Gminy Szczerców, Gminy Uniejów, Miasta Zelów, Miasta Zgierz.

 

W spotkaniu uczestniczyli:

  1. Pan Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego
  2. Pani Barbara Woźniak – Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki
  3. Pan Hieronim Hubar – Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki
  4. Pani Katarzyna Cyniak – Naczelnik Wydziału Sportu,

oraz

  1. Pan dr. Inż. Roman Stępień – Rektor Wyższej Szkoły Sportowej im. K. Górskiego na terenie której odbyło się spotkanie.

Ze strony realizatora Projektu (Łódzkiej Federacji Sportu) w spotkaniu brali udział:

  1. Pan Zbigniew Świercz – Prezes Zarządu Łódzkiej Federacji Sportu – Dyrektor biura;
  2. Pan Piotr Rybiński – Sekretarz Zarządu;
  3. Pani Anna Kubiak – trener koordynator;
  4. Pani Izabella Kaźmierczak  – trener koordynator.

W dniu 06.12.2019 r. w Hotelu „Dobieszków” odbyło się spotkanie z uczestnikami zajęć w ramach Programu „Łódzkie dla Seniorów Plus”.

Jest to kontynuacja zapoczątkowanego w roku 2017, Projektu pn. „Łódzkie dla Aktywnych Seniorów”. PROJEKT skierowany jest do grupy osób powyżej sześćdziesiątego roku.

Spotkanie otworzył Członek Zarządu Województwa Łódzkiego - Pan Robert Baryła, a całość prowadziła red. Magdalena Zbrojewska.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele z: Kutna, Rokicin, Uniejowa, Zgierza, Domaniewic, Drzewicy, Konopnicy, Łodzi i Szczercowa.

W „Mikołajkowym” nastroju, uczestnicy spotkania wysłuchali Wykładów na temat zdrowego trybu życia oraz uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych.

W okresie od września 2019 roku, Programem „Łódzkie dla Seniorów Plus” objęto zajęciami 30 grup z 16 Powiatów i Gmin  – co stanowi czynny udział ok. 600 osób, a zajęcia prowadzi 24 szkoleniowców.

 

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w naszej galerii na portalu facebook.

Łódzka Federacja Sportu kolejny raz na zlecenie Województwa Łódzkiego będzie realizowała program dla aktywnych seniorów - pod nazwą Łódzkie dla Seniorów Plus.

W sezonie 2019-2020 zorganizowano 30 grup szkoleniowych z 16 miast i gmin. Szkoleniem zostanie objętych około 400 osób. Zajęcia będą prowadzone przez 24 szkoleniowców.

Program zakłada realizację zajęć rekreacyjno-sportowych oraz dydaktycznych na terenie województwa łódzkiego i ma stworzyć możliwość aktywizacji ruchowej, która wpłynie na polepszenie samopoczucia oraz stanu zdrowia osób korzystających ze zorganizowanej formy zajęć rekreacyjno – sportowych.

Program jest propozycją rozwiązania systemowego, skierowaną do grupy osób powyżej sześćdziesiątego roku życia z uwzględnieniem osób, które w przeszłości czynnie uprawiały sport bądź uczestniczyły w organizowanych formach zajęć sportowych bez względu na rodzaj sportu.

Na poniższej mapie pokazano rozkład grup szkoleniowych.