Łódzka Federacja Sportu pragnie poinformować, że w roku 2020 nie będzie operatorem realizującym Program „Umiem Pływać” na terenie województwa łódzkiego.

Wszystkim instytucjom i podmiotom z którymi mieliśmy przyjemność współpracować przy jego realizacji w 2019 roku, pragniemy serdecznie podziękować za tę współpracę oraz pozytywną opinie dla Naszej organizacji.

Współpraca z Państwa jednostką przyniosła wielką korzyść dla dzieci, które skorzystały z zajęć w ramach tego Programu.

W roku bieżącym operatorem Programu będzie Rada Wojewódzka Ludowe Zespoły Sportowe (RW LZS) http://www.lodzkielzs.pl/ , które to stowarzyszenie w latach poprzednich realizowało ten Program i posiada w tym zakresie duże doświadczenie.

Łódzka Federacja Sportu, rekomenduje RW LZS, jako rzetelnego partnera w realizacji Programu „Umiem Pływać” w 2020 roku.

Wszelkie informacje na stronie Rada Wojewódzka Ludowe Zespoły Sportowe http://www.lodzkielzs.pl

Życzymy sukcesów i osiągnięcia celu przez uczestników Programu.

Łódzka Federacja Sportu w terminie wrzesień-grudzień 2019 na zlecenie Województwa Łódzkiego będzie operatorem wojewódzkim programu powszechnej nauki pływania "Umiem Pływać".

Ideą programu jest organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć nauki pływania dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej.

Program zakłada możliwość dostępu do zajęć i nauki pływania, która wpłynie na polepszenie stanu zdrowia i korektę wad postawy u dzieci korzystających z tych zajęć.

Program finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

Mapa programu Umiem Pływać w województwie łódzkim