Od poniedziałku (19 lipca) Uniejów gościć będzie 176 przedstawicieli tej królewskiej gry w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady w sportach halowych Łódzkie 2021. Szachowa rywalizacja potrwa do 25 lipca 2021 roku.
--------------------------------------------------------------------------
Osoby, które grają w szachy, odnoszą sukcesy także w innych dziedzinach życia. Gra uczy jak się zachowywać w nieoczekiwanych sytuacjach, jak być samodzielnym i konsekwentnym w działaniu - uważa legendarny arcymistrz Anatolij Karpow.
--------------------------------------------------------------------------
Łódź i Pabianice gościć będą najlepszych kadetów i kadetki w zapasach w ramach:
Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach Styl Wolny
Łódź 28-30 czerwca 2021 r
XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach Kobiet
Łódź 30 czerwca - 2 lipca 2021 r
XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach Styl Klasyczny Pabianice 2-4 lipca 2021 r
XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Piłce Ręcznej Mężczyzn Łódź 28 czerwca -2 lipca 2021 r
XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Piłce Ręcznej Kobiet
Wieluń 28 czerwca -2 lipca 2021 r
Startujemy! Z udziałem 143 dziewcząt i chłopców , w dniach 26-27czerwca w Piotrkowie odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Badmintonie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Łódzkie 2021!!
Hala Sportowa Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, w dniach 25-30 czerwca stanie się stolicą polskiej szermierki. Do Łodzi zjadą chłopcy i dziewczęta z całego kraju, aby rywalizować o miano najlepszych w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych ,,Łódzkie 2021". Szermierkę śmiało można nazwać królową OOM, bowiem w tej dyscyplinie wystartuje aż 388 sportowców. Warto nadmienić, że nasza najwybitniejsza florecistka, Sylwia Gruchała swoją drogę na światowe piedestały rozpoczynała właśnie od udziału w OOM.
W dniach 24-27 czerwca 2021 roku, miasto Łódz gościć będzie 75 młodych gimnastyczek, które rywalizować będą w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Artystycznej.
W dniach 25-26 czerwca w hotelu Doubletree by Hilton w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo, w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Łódzkie-2021. Na łódzkich matach ujrzymy ponad 300 sportowców, walczących o najwyższe krajowe laury w tej kategorii wiekowej. Polskie Judo może się pochwalić trzema złotymi medalami, zdobytymi na olimpijskich arenach.
Wydarzenie rozpoczęło się od defilady prowadzonej przez Orkiestrę Zakładową Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Defilada przemaszerowała z flagą Polski i flagą olimpijską spod Hali Sportowej KWB Bełchatów do widowiskowo-sportowej Hali „Energia” im. Edwarda Najgebauera w Bełchatowie przy ul. Dąbrowskiego 11. 
W dniach 19-20 czerwca w Warszawie odbędzie się turniej w Taekwondo Olimpijskim w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych- Łódzkie 2021.
Na starcie tej pięknej i efektownej dyscypliny ujrzymy 180 dziewcząt i chłopców z klubów całej polski, walczących o najwyższe krajowe laury.

Szanowni Państwo!

Serdecznie witam w województwie łódzkim na XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021! Bardzo się cieszę, że możemy Państwa gościć w roku zmagań Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jestem przekonany, że emocje, jakie będą towarzyszyć naszym zawodom nie będą mniejsze niż w Igrzyskach seniorskich.

Do końca sierpnia w dziesięciu miastach województwa łódzkiego będą toczyć się zmagania siatkarzy, zapaśników, bokserów, szczypiornistów czy szachistów. Zaprosimy Państwa do urokliwych miejsc naszego regionu (m.in. Uniejowa, Spały, Rawy Mazowieckiej i Łasku), abyście mieli radość nie tylko z rywalizacji sportowej, ale również poznawania nowych, ciekawych miejsc.

Uroczysta inauguracja Olimpiady będzie miała miejsce w Bełchatowie, gdzie na co dzień rozgrywa mecze nasz wielokrotny mistrz siatkarski Skra Bełchatów; odwiedzimy miejsce przygotowań olimpijskich w Spale, gdzie również przed Igrzyskami w Tokio trenować będą nasi reprezentanci; zajrzymy do Łodzi - miejsca zmagań ekstraklasowych siatkarek ŁKS i Budowlanych.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że po okresie lockdownu spowodowanego pandemią możemy gościć blisko 4 tys. uczestników Olimpiady - zawodników, trenerów, opiekunów, byłych olimpijczyków. Z tej grupy blisko 3 tys. osób to sportowcy, wśród których są z pewnością wielkie talenty i przyszli reprezentanci Polski na wielkich imprezach międzynarodowych.

Uczestnikom zawodów życzę satysfakcji ze startów i radości z rywalizacji. Niech ta Olimpiada na długo pozostanie w Waszej pamięci, a osiągnięte wyniki będą dla Was przepustką do wielkiego sportu.

Marszałek Województwa Łódzkiego
Grzegorz Schreiber


Szanowni Państwo!

Miło mi powitać Was na jednym  z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju, czyli 27. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021. Przed nami zawody, dzięki którym młodzi zawodnicy mają okazję poznać atmosferę dużej imprezy sportowej.

Jestem dumny z tego, że nasze województwo już po raz czwarty ma okazję zorganizowania tak wspaniałej imprezy. To wyśmienita okazja do promocji sportu, ale także do promowania naszego regionu. Jestem przekonany, że zapamiętacie Łódzkie, jako przyjazne sportowcom, a goście z innych regionów, chętnie wrócą do nas na kolejne imprezy sportowe, których w naszym regionie nie brakuje.

Sport kształtuje charakter - pozwala poznać słodki smak zwycięstwa i poczuć gorycz porażki, uczy współpracy, szacunku dla przeciwników, zasad fair play. Olimpiada jest kwintesencją sportowej rywalizacji. Urzeczywistnieniem starożytnej idei „Atltius, citius, fortius” czyli „Wyżej, szybciej, mocniej”. Jestem pewny, że tegoroczna Olimpiada Młodzieży dostarczy nam wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Zdradzę Państwu, że, gdy województwo łódzkie organizuje Olimpiadę, często jest ona wstępem do międzynarodowych karier. To właśnie u nas pierwsze ogólnopolskie sukcesy odnosili sportowcy, z których później dumna była cała Polska, dzięki którym Mazurka Dąbrowskiego można było usłyszeć na najważniejszych imprezach sportowych w Europie i na świecie. Wśród nich byli m.in. ciężarowiec Marcin Dołęga - późniejszy medalista olimpijski, mistrz Europy i świata, Adam Kszczot, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w biegach, mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, czy mistrz świata i Europy, kulomiot Paweł Fajdek.

Życzę Państwu niezapomnianych wrażeń oraz radości ze zwycięstw i umiejętności przyjmowania porażek.

 

Wicemarszałek Województwa Łódzkiego
Zbigniew Ziemba