I to prawda. W brydża gra się za pomocą kart, jednak oprócz czerpania przyjemności z trenowania umysłu i charakteru, niezauważalnie rozwijamy umiejętności przydatne w życiu zawodowym.
Dziś (15.06) startuje XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią brydżystki i brydżyści, którzy rywalizować będą w Tuszynie o medale OOM. Turniej brydżowy z udziałem 127 sportowców potrwa do 17.06, i w tym dniu poznamy pierwszych medalistów łódzkiej olimpiady.
 
Co łączy takie tuzy sportu jak: Renata Mauer, Dariusz Michalczewski, Andrzej Wroński, Ryszard Wolny, Paweł Nastula, Waldemar Legień czy Sebastian Chmara?
Oprócz tego że wszyscy wymienieni byli wybitnymi sportowcami, mistrzami olimpijskimi, mistrzami świata czy Europy to wszyscy zaczynali swoje sportowe przygody na zawodach rangi Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży.

Prezentujemy harmonogram uroczystości otwarcia i zamknięcia w poszczególnych sportach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Łódzkie 2021.

Przedstawiamy dokument określający zasady organizacji i uczestnictwa w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych Łódzkie 2021.

 

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021 będzie największym wydarzeniem dla sportowców młodego pokolenia. Gospodarzem imprezy jest województwo łódzkie. Na jej organizację samorząd województwa przyznał dotację w wysokości 1,9 mln zł.

Tegoroczna olimpiada odbędzie się w dniach 15 czerwca – 31 sierpnia. W tym czasie weźmie w niej udział ponad 4000 sportowców, trenerów, opiekunów ekip i byłych olimpijczyków.