Szanowni Państwo!

Serdecznie witam w województwie łódzkim na XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021! Bardzo się cieszę, że możemy Państwa gościć w roku zmagań Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jestem przekonany, że emocje, jakie będą towarzyszyć naszym zawodom nie będą mniejsze niż w Igrzyskach seniorskich.

Do końca sierpnia w dziesięciu miastach województwa łódzkiego będą toczyć się zmagania siatkarzy, zapaśników, bokserów, szczypiornistów czy szachistów. Zaprosimy Państwa do urokliwych miejsc naszego regionu (m.in. Uniejowa, Spały, Rawy Mazowieckiej i Łasku), abyście mieli radość nie tylko z rywalizacji sportowej, ale również poznawania nowych, ciekawych miejsc.

Uroczysta inauguracja Olimpiady będzie miała miejsce w Bełchatowie, gdzie na co dzień rozgrywa mecze nasz wielokrotny mistrz siatkarski Skra Bełchatów; odwiedzimy miejsce przygotowań olimpijskich w Spale, gdzie również przed Igrzyskami w Tokio trenować będą nasi reprezentanci; zajrzymy do Łodzi - miejsca zmagań ekstraklasowych siatkarek ŁKS i Budowlanych.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że po okresie lockdownu spowodowanego pandemią możemy gościć blisko 4 tys. uczestników Olimpiady - zawodników, trenerów, opiekunów, byłych olimpijczyków. Z tej grupy blisko 3 tys. osób to sportowcy, wśród których są z pewnością wielkie talenty i przyszli reprezentanci Polski na wielkich imprezach międzynarodowych.

Uczestnikom zawodów życzę satysfakcji ze startów i radości z rywalizacji. Niech ta Olimpiada na długo pozostanie w Waszej pamięci, a osiągnięte wyniki będą dla Was przepustką do wielkiego sportu.

Marszałek Województwa Łódzkiego
Grzegorz Schreiber


Szanowni Państwo!

Miło mi powitać Was na jednym  z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju, czyli 27. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021. Przed nami zawody, dzięki którym młodzi zawodnicy mają okazję poznać atmosferę dużej imprezy sportowej.

Jestem dumny z tego, że nasze województwo już po raz czwarty ma okazję zorganizowania tak wspaniałej imprezy. To wyśmienita okazja do promocji sportu, ale także do promowania naszego regionu. Jestem przekonany, że zapamiętacie Łódzkie, jako przyjazne sportowcom, a goście z innych regionów, chętnie wrócą do nas na kolejne imprezy sportowe, których w naszym regionie nie brakuje.

Sport kształtuje charakter - pozwala poznać słodki smak zwycięstwa i poczuć gorycz porażki, uczy współpracy, szacunku dla przeciwników, zasad fair play. Olimpiada jest kwintesencją sportowej rywalizacji. Urzeczywistnieniem starożytnej idei „Atltius, citius, fortius” czyli „Wyżej, szybciej, mocniej”. Jestem pewny, że tegoroczna Olimpiada Młodzieży dostarczy nam wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Zdradzę Państwu, że, gdy województwo łódzkie organizuje Olimpiadę, często jest ona wstępem do międzynarodowych karier. To właśnie u nas pierwsze ogólnopolskie sukcesy odnosili sportowcy, z których później dumna była cała Polska, dzięki którym Mazurka Dąbrowskiego można było usłyszeć na najważniejszych imprezach sportowych w Europie i na świecie. Wśród nich byli m.in. ciężarowiec Marcin Dołęga - późniejszy medalista olimpijski, mistrz Europy i świata, Adam Kszczot, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w biegach, mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, czy mistrz świata i Europy, kulomiot Paweł Fajdek.

Życzę Państwu niezapomnianych wrażeń oraz radości ze zwycięstw i umiejętności przyjmowania porażek.

 

Wicemarszałek Województwa Łódzkiego
Zbigniew Ziemba