Od 2017 roku Łódzka Federacja Sportu organizuje Galę Sportu – Podsumowanie sezonu sportowego.

Impreza ta jest realizowana na zlecenie i ze środków finansowych Samorządu Województwa Łódzkiego.
To uroczyste spotkanie młodych sportowców naszego regionu, którzy otrzymują podziękowania od Marszałka Województwa Łódzkiego za uzyskanie tytułu Mistrza Polski.

GALERIA ZDJĘĆ Z GALI SPORTU

Wyróżnieni zostają złoci medaliści, którzy reprezentowali sport ujęty w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Wyłonienie danego złotego medalisty następuje po weryfikacji komunikatów końcowych z zawodów Mistrzostw Polski i zakończeniu wprowadzania danych do Systemu Sportu Młodzieżowego (klasyfikacje te prowadzi Instytut Sportu – zakończenie weryfikacji i zamknięcie systemu nastąpiło w grudniu 2022 r.  https://ssm.insp.waw.pl/ - w systemie nie uwzględnia się wyników międzynarodowych w tych kategoriach wiekowych).

Po zakończeniu wprowadzania danych do systemu i jego zamknięciu, Federacja pozyskuje dane zawodników i klubów Naszego Regionu, którzy zdobyli złoty medal w wymienionych wyżej kategoriach wiekowych.
Dane z SSM  są przesyłane do stowarzyszeń złotych medalistów w celu ich weryfikacji i potwierdzenia informacji tam zawartych. Na tej podstawie zostaje przygotowana lista zawodników, zespołów (sportów i konkurencji) i klubów sportowych, którzy będą wyróżnieni podczas Gali Sportu.

Ze względów finansowych i organizacyjnych udział w Gali jest ograniczony jedynie do złotych medalistów (np. w roku 2020 za wyniki z 2019 r. wyróżnionych zostało 148 złotych medalistów, w 2021 roku za wyniki z 2020 r., wyróżniono 129 złotych medalistów, a w 2022 roku za wyniki z 2021 r., wyróżniono 235 złotych medalistów). Do tych wartości należy doliczyć udział przedstawicieli 10 klubów, trenerów, opiekunów i rodziców uczestniczących zawodników oraz osoby zaproszone i przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i Federacji. Średnio można przyjąć, że jest to udział ok. 200-250 osób.

 W dniu 07 lutego 2023 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się Gala Sportu – Podsumowanie Sezonu Sportowego w ramach System Sportu Młodzieżowego (SSM) za wyniki 2022 r.

W czasie tego spotkania zostały wręczone wyróżnienia dla zawodniczek i  zawodników sportów indywidualnych i zespołowych, którzy w roku 2022 zdobyli złote medale – tym samym uzyskali tytuł Mistrza Polski w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Samorząd Województwa Łódzkiego i Łódzką Federację Sportu.

Złotym medalistom Mistrzostw Polski, w imieniu marszałka Grzegorza Schreibera, gratulacje złożył Wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego reprezentowali: Dyrektor Damian Kunert, Z-ca Dyrektora Sławomir Piętakiewicz i naczelnik wydziału Katarzyna Cyniak. Łódzką Federację Sportu reprezentowali: Prezes Zbigniew Pacholczyk, Wiceprezesi Zbigniew Świercz i Mirosław Pikierski oraz sekretarz Piotr Rybiński.

Łącznie wyróżnionych zostało 162 zawodników. W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 70 zawodniczek i zawodników oraz 92 zawodniczek i zawodników gier zespołowych z 7 drużyn z 6 klubów województwa łódzkiego.

Gościem honorowym wydarzenia był olimpijczyk, Adam Kszczot, lekkoatleta, wielokrotny medalista,  Sportowy Ambasador Województwa Łódzkiego, który m.in. w takich słowach zwrócił się do zebranych sportowców. –„.. doprowadził Was do tego miejsca Wasz upór - Pozbądźcie się barier i myślcie o sobie jak o mistrzach, nie kiedyś w przyszłości, ale tutaj i teraz…”.

 Wyróżnieni multimedaliści:

-zdobywca 5 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych –Mikołaj Popiel - pływanie SP Meduza Pajęczno. Medale zdobyte w konkurencjach: 50m grzbietowym.; 100m motylkowym; 200m motylkowym; 200m zmiennym, 400m zmiennym.

 

- zdobywczyni 4 złotych medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim - Karolina Bosiek z KS Pilica z Tomaszowa Mazowieckiego. Medale zdobyte w biegach na dystansach: 500m, 1000m, 1500m, 3000m).

 

Zdobywczyni 4 złotych medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu - Rodziewicz Alicja z UKS Nawa Skierniewice. Medale zdobyte w konkurencjach: 100m motyl; 200m motyl; 400m zmiennym, MIX-4x100m zmiennym.

 

Zdobywca 4 złotych medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu - Jóźwiak Tymoteusz z MKS Jedynka Łódź. Medale zdobyte w konkurencjach: 200m dow.; 400m dow.; 100m motyl; 200m motyl.

 

Zdobywczyni 4 złotych medali w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu - Piekarska Natalia z UKS 190 Łódź. Medale zdobyte w konkurencjach: 800m dow.; 200m motyl; 200m zmiennym; 400m zmiennym.

 

Zdobywca 3 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim - Kopacz Michał - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Medale zdobyte w biegach na dystansach: 500m, 1000m, 1500m.

 

Zdobywca 3 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łyżwiarstwie szybkim - Wojtakowski Szymon - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Medale zdobyte w konkurencjach: 1000m, 1500m, st mass.

Zdobywczyni 3 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu - Lesiak Weronika - UKS Nawa Skierniewice - pływanie. Medale zdobyte w konkurencjach: 50m klasycznym.; 100m klasycznym.; MIX-4x100m zmiennym.

 

Zdobywczyni 2 złotych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym - Petri Paulina - KS Społem Łódź. Medale zdobyte w konkurencjach: Tor sprint; Tor Keirin.

 

Zdobywca 2 złotych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski  w lekkoatletyce - Ostrowski Filip - RKS Łódź. Medale zdobyte w konkurencjach: 1500m; 500m. 

 

Zdobywca 2 złotych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski  w łyżwiarstwie szybkim - Żurek Damian - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Medale zdobyte w konkurencjach: 500m, 1000m.

 

Zdobywczyni 2 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów w kickboxingu - Marciniak Julia - ŁKSW Łask. Medale zdobyte w konkurencjach: Low Kick 48 kg; Kick Light-K 50 kg.

 

Zdobywca 2 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów. w kręglarstwie - Goździk Mateusz - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Medale zdobyte w konkurencjach: indywidual.; pary.

 

Zdobywca 2 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów. w kręglarstwie - Kosz Szymon - KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Medale zdobyte w konkurencjach: pary; sprint.

 

 

Zdobywczyni 2 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kolarstwie torowym - Klamut Maria - KS Społem Łódź.  Medale zdobyte w konkurencjach: Tor 2 km; Tor drużyna. 

 

Zdobywczyni 2 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w lekkoatletyce - Wiernicka Zuzanna - RKS Łódź. Medale zdobyte w konkurencjach: 1500m; Przełaje 2 km. 

 

Zdobywca 2 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu - Świderski Miłosz - MKS Trójka Łódź. Medale zdobyte w konkurencjach: 200m zmiennym; 400m zmiennym. 

Zdobywca 2 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w tenisie stołowym - Błaszczyk Marcel - MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Medale zdobyte w konkurencjach: Gra pojedyncza; Gra podwójna. 

 

Wyróżnieni Młodzieżowi Mistrzowie Polski:

Lekkoatletyka

Sztachańska Zuzanna

AZS Łódź

Łyżwiarstwo figurowe

Szczęsna Laura

MKŁ Łódź

Łyżwiarstwo szybkie

Jabrzyk Natalia

KS Pilica Tomaszów Maz.

Łyżwiarstwo szybkie

Piotrowski Jakub

KS Pilica Tomaszów Maz.

Pływanie

Knop Aleksandra

UKS 190 Łódź

Pływanie

Piechota Paulina

UKS 190 Łódź

Pływanie

Wągrowski Marcel

AZS UŁ PŁ Łódź

Podnoszenie ciężarów

Wawrzeczko Sylwia

LKS Omega Kleszczów

Podnoszenie ciężarów

Cieślak Klara

LKS Dobryszyce

Zapasy klasyczne

Sztanderski Marcin

AKS Piotrków Tryb.

Zapasy wolne

Gongało Kacper

ZTA Zgierz

 

Wyróżnieni Mistrzowie Polski Juniorów:

Boks K

Dziekańska Oliwia

UKS Włókiennik  Łódź

Karate WKF

Dziuda Dominik

KS Olimp łódź

Karate WKF

Milski Kamil

KS Olimp łódź

Karate WKF

Żurawska Antonina

KS Olimp łódź

Kickboxing

Janicki Piotr

ŁKS Boks Łódź

Kręglarstwo

Sidło Julia

KS Pilica Tomaszów Maz.

Lekkoatletyka

Jaguścik Julia

RKS Łódź

Lekkoatletyka

Kłosińska Anna

UKS VIS Skierniewice

Lekkoatletyka

Krysiak Iwo

AZS Łódź

Lekkoatletyka

Matera Mateusz

AZS Łódź

Lekkoatletyka

Szwed Maks

AZS Łódź

Lekkoatletyka

Wiliński Jakub

AZS Łódź

Lekkoatletyka

Bracki Jakub

BKL Bełchatów

Podnoszenie ciężarów

Szymanek Monika

LKS Dobryszyce

Sporty wrotkarskie

Dymnicki Krzysztof

Stow. Skateboarding For Life Łódź

Sumo

Komza Justyna

ULKS 28 we Włyniu Włyń

Sumo

Glegolska Oliwia

UKS Master Łódź

Wspinaczka sportowa

Marciniak Daria

Łódzki Klub Wysokogórski Łódź

Wspinaczka sportowa

Niżnik Piotr

Bełchatowski KW Bełchatów

Zapasy wolne

Shahyinyan Taron

LKS ŁAZ Łódź

 

Wyróżnieni Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych:

Boks K

Kostrzewa Amelia

ŁKS Boks Łódź

Judo M

Holoborodko Khrystofor

KS Gwardia Łódź

Karate WKF

Dopieralska Zuzanna

KS Olimp łódź

Karate WKF

Kołodziejczak Przemysław

KS Olimp łódź

Karate WKF

Orzechowska Karolina

KK Champion-Team Łódź

Kolarstwo

Bułeczka Katarzyna

KS Społem Łódź

Kolarstwo

Głowacka Matylda

KS Społem Łódź

Kolarstwo

Samecka Anna

KS Społem Łódź

Kręglarstwo

Skalski Michał

KS Pilica Tomaszów Maz.

Lekkoatletyka

Zawiślak Maksymilian

LKS Omega Kleszczów

Łyżwiarstwo szybkie

Abratkiewicz Kacper

KS Pilica Tomaszów Maz.

Pływanie

Karwat Bartłomiej

UKS Nawa Skierniewice

Pływanie

Pietrowski Julian

UKS Nawa Skierniewice

Pływanie

Denisiewicz Zuzanna

UKS Nawa Skierniewice

Pływanie

Drążkiewicz Pola

UKS Nawa Skierniewice

Pływanie

Sarna Inez

UKS Nawa Skierniewice

Pływanie

Zakrzewska Oliwia

UKS Nawa Skierniewice

Pływanie

Urbaniak Olivier

MKS Trójka Łódź

Podnoszenie ciężarów

Drzazga Oliwia

UMLKS Radomsko

Podnoszenie ciężarów

Kozera Katarzyna

UMLKS Radomsko

Podnoszenie ciężarów

Majsy Dawid

LKS Dobryszyce

 

 

Wyróżnione Mistrzynie Polski Juniorek w hokeju na trawie kobiet - KS Hokej-Start Brzeziny

Butkiewicz Kamila, Drożdż Zuzanna, Grodzka Weronika, Jaworska Karina, Kmieciak Aleksandra, Kornecka Zuzanna, Kucharska Natalia, Łącka Magdalena, Maciak Maja, Owczarek Kinga, Rojek Klaudia, Szot Jadwiga, Tomczyk Patrycja, Waliszewska Aleksandra, Wosińska Nadia, Zdziarska Aleksandra

Wyróżnione Mistrzynie Polski Juniorek w koszykówce kobiet 3x3:

Janicka Oliwia, Miazek Aida, Tomasik Nikola, Wieczorek Natalia

Wyróżnione Mistrzynie Polski Juniorek w piłce nożnej kobiet - UKS SMS Łódź

Bałdyga Oliwia, Banach Patrycja, Bartczak Martyna, Bartha Zuzanna, Czołnowska Karolina, Dąbrowska Magdalena, Domin Oliwia, Druch Oliwia, Fesinger Gabriela, Gała Oliwia, Grzelak Aleksandra, Kiełczewska Klaudia, Kolis Julia, Kowalska Sandra, Krezyman Nadia, Kwiatkowska Patrycja, Łuczak Julia, Maciejko Klaudia, Majtczak Amelia, Niedzielska Amelia, Olkiewicz Julia, Onoszko Urszula, Pach Agnieszka, Rohn Natalia, Sikora Inez, Świątek Maja, Walczak Maja, Warelis Emilia, Wieremiejczyk Olga, Wroniarska Julia, Żegota Paulina

 

Wyróżnieni Mistrzowie Polski Juniorów w siatkówce plażowej - KS Arena Tomaszów Mazowiecki

Hendzelewski Marcel
Suski Dawid

Wyróżnieni Mistrzowie Polski Juniorów w rugby 15 osobowym i w rugby 7-osobowym - KS Budowlani Łódź

Binkowski Mateusz, Czekalski Mateusz, Czyżyk Paweł, Golla Jakub, Kaczmarek Adrian, Kobus Kacper, Łazowski Aleksander, Majczyk Jakub, Massalski Dominik, Matuszewski Jędrzej, Michałek Bartłomiej, Mirowski Mateusz, Pietrzak Bartłomiej, Soszka Filip, Stańczykowski Adrian, Szczepański Dominik, Tadysiak Igor, Woźniak Konrad, Zawadzki Jan, Zjawiony Adrian

Wyróżnieni Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych w curlingu - POS Łódź

Dyderski Kacper, Figatowski Szymon, Talleux Kamil

Wyróżnione Mistrzynie Polski Juniorek Młodszych w rugby kobiet 7-osobowym - KS Budowlani Łódź

Bratchyk Polina, Bykowska Amelia, Cieślaczyk Oliwia, Gajda Maja, Goździk Weronika, Holubnycha Uliana, Janiak Natalia, Janiak Patrycja, Kamińska Weronika, Keller-Doryń Barbara, Kowalska Patrycja, Krawczyk Dorota, Osowska Hanna, Rowińska Nadia, Stańczykowska Patrycja, Szewczyk Julia

Wręczono również podziękowania dla przedstawicieli klubów sportowych Naszego regionu, które uzyskały wysokie wyniki w ogólnopolskiej klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2022 rok . W 2022 roku zostało sklasyfikowanych 3782 klubów w Systemie Sportu Młodzieżowego, - a oto 10 najlepszych klubów z Naszego Województwa.

 Miejsce w województwie łódzkim

Nazwa Klubu

lokata w kraju

mło

jmł

jun

mmp

suma

1

KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

17

78,83

118,83

150,5

251

599,16

2

KS Społem Łódź

54

51,66

44,5

78

152,75

326,91

3

AZS Łódź

59

39

15,5

76,5

179,5

310,5

4

UKS 190 Łódź

60

0

60,75

32

215

307,75

5

KS Budowlani Łódź

61

21

117,68

152

17

307,68

6

RKS Łódź

75

58

31

47

145,25

281,25

7

UKS SMS Łódź

84

15

81,53

169,01

0

265,54

8

MKS Trójka, Łódź

121

20

70,25

0

126

216,25

9

AKS Piotrków Trybunalski

124

12,5

56,23

70,5

73

212,23

10

UKS Błyskawica Domaniewice

139

62,5

16

56,5

63

198

 

 

Więcej informacji na stronie Łódzkiej Federacji Sportu –

https://www.federacjalodz.org.pl/

https://www.facebook.com/LodzkaFederacjaSportu

 INNE:

https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/jeste%C5%9Bmy-z-was-dumni

https://www.facebook.com/urzadmarszalkowski