Drukuj

 

 

W dniu 11 lutego w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się Gala Sportu za 2019 rok - podsumowanie sezonu sportowego.

Wyróżnionych i nagrodzonych zostało 170 osób, w tym 148 zawodników sportów indywidualnych oraz gier zespołowych w grupach młodzieżowca, juniora i juniora młodszego - wszyscy to złoci medaliści i złoci multimedaliści Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych.

Nagrody otrzymali również ich trenerzy - w sumie 22 osoby.

Ponadto wyróżniono 10 najlepszych klubów sportowych z województwa łódzkiego (wg klasyfikacji systemu sportu młodzieżowego).

Zadanie zostało sfinansowane ze środków województwa łódzkiego.

Poniżej lista nagrodzonych osób.


W SPORTACH INDYWIDUALNYCH


Złoci medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski

4 złote medale

Piechota Paulina

UKS 190 Łódź Pływanie

 3 złote medale

Jan Kałusowski MKS Trójka Łódź Pływanie

3 złote medale

po jednym w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorów
i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

Kornel Witkowski ŁTŁF Łódź Łyżwiarstwo figurowe
 2 złote medale Mateusz Borkowski RKS Łódź Lekka atletyka
 1 złoty medal         Michał Basiuras KS Społem Łódź Łucznictwo
Zuzanna Dzwonnik KU AZS Pł. Łódź Pływanie
Kinga Harast  KK Harasuto Łódź Katate WKF
Sebastian Janicki UKS Błyskawica Domaniewice Łyżwiarstwo szybkie
Kamil Kaźmierczak  TP Olimpijczyk Aleksandrów Ł. Pływanie
Klaudia Ołubek LKS Omega Kleszczów Podnoszenie ciężarów
Kamil Siczek KS Społem Łódź Łucznictwo
Marek Szafran KS Społem Łódź Łucznictwo
Marcel Wągrowski KU AZS Pł. Łódź Pływanie

 


 Złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów

7 złotych medali Gąsecka Karolina KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie

4 złote medale

Jakub Piotrowski

KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
4 złote medale Damian Żurek KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
2 złote medale Maciej Bartos LKK Drzewica Kajakarstwo slalomowe
Mateusz Goździk KS Pilica Tomaszów Maz. Kręglarstwo
Marta Kopytowska KK 44 Łódź Karate tradycyjne
Ewa Różańska MKLA Łęczyca Lekka atletyka
Patryk Szymański KK 44 Łódź Karate tradycyjne
1 złoty medal Bartłomiej Adamus LKS Opocznianka Opoczno Podnoszenie ciężarów
Amelia Block UKS Orientuś Łódź Orientacja sportowa
Adrian Chojnacki KTT Łódź Taekwondo ITF
Monika Czupryńska Ośr. JSW Bugaj Łódź Karate tradycyjne
Michał Dybka PTC Pabianice Zapasy klasyczne
Adrian Dziubałtowski PSSW Tom Center Piotrków Tr. Kickboxing
Klaudia Głąb LKS Dobryszyce Podnoszenie ciężarów
Magda Gołębowska ŁKSW Łask Kickboxing
Wiktor Grzybek KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
Natalia Jabrzyk KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
Julia Janus MKS Aleksandrów Ł. Lekka atletyka
Olga Kaczmarek KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
Magdalena Karolak LKS Omega Kleszczów Podnoszenie ciężarów
Szymon Kielan PKT Pabianice Tenis
Szymon Klimek KS Pilica Tomaszów Maz. Kręglarstwo
Aleksander Kopczyński  LKK Drzewica Kajakarstwo slalomowe
Adrian Korkosiński Centrum TKD Łódź Taekwondo ITF
Filip Kowalski KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
Justyna Król KK Champion Łódź Katate WKF
Mikołaj Malec MKS Trójka Łódź Pływanie
Sylwia Oleśkiewicz LKS Omega Kleszczów Podnoszenie ciężarów
Tomasz Piwowarski OSiR Koluszki Strzelectwo
Piotr Rzeńca UKS Orientuś Łódź Orientacja sportowa
Bartosz Skóra AKS Piotrków Trybunalski Zapasy klasyczne
Bartosz Stefański  Heros Pabianice Boks
Angelika Szczepańska ŁKSW Łask Kickboxing
Oliwia Średzińska LKS Dobryszyce Podnoszenie ciężarów
Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń Kolarstwo
Oskar Zawiślak KSW Alien Łódź Kickboxing
Mateusz Zimnicki AZS Łódź Taekwondo olimpijskie

 


Złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

6 złotych medali

Kacper Płoszka

MKS Jedynka Łódź Pięciobój nowoczesny/Pływanie

5 złotych medali

Wiktoria Guść

UKS Delfin Piotrków Tryb. Pływanie

4 złote medale

Daria Kopacz

KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie

3 złote medale

Małgorzata Karbownik

MKS Jedynka Łódź Pięciobój nowoczesny/Pływanie

3 złote medale

Szymon Wojtakowski

KS Pilica Tomaszów Maz. Sporty wrotkarskie
2 złote medale Michał Banasiak MKS Jedynka Łódź Pływanie
Oskar Jamorski UKS Snikers Rękoraj Bilard
Jakub Lewandowski KS Społem Łódź Kolarstwo
Piotr Niźnik Bełchatowski KW Bełchatów Wspinaczka sportowa
Krzysztof Pogoda MKS Jedynka Łódź Pływanie
Szymon Stanisławski MKS Jedynka Łódź Pięciobój nowoczesny/Pływanie
1 złoty medal Artur Arent MKS Jedynka Łódź Pływanie
Zbigniew Bartos UKS Orientuś Łódź Orientacja sportowa
Jakub Bracki BKL Bełchatów Lekka atletyka
Filip Chrosta BKL Bełchatów Lekka atletyka
Jakub Florczak MKLA Łęczyca Lekka atletyka
Mateusz Górny BKL Bełchatów Lekka atletyka
Julita Kossowska UKS 190 Łódź Pływanie
Szymon Kosz KS Pilica Tomaszów Maz. Kręglarstwo
Aleks Kowalski KS Octopus Łódź Ju-Jitsu
Wiktor Labich MKS Trójka Łódź Pływanie
Mikołaj Łaganowski TS Sokół Aleksandrów Ł. Karate tradycyjne
Oskar Łucki BKL Bełchatów Lekka atletyka
Maja Marcinkowska MKS Jedynka Łódź Pięciobój nowoczesny
Michał Nowak UKS Orientuś Łódź Orientacja sportowa
Aleksander Orlikowski MKT Łódź Tenis
Adam Patrzyk BKL Bełchatów Lekka atletyka
Bartosz Skóra UKS Piątka Konstantynów Ł. Pływanie
Ignacy Słomczyński UKS Orientuś Łódź Orientacja sportowa
Natalia Stokłosa MUKS Kokoro Łódź Judo kobiet
Jan Sztranek UKS Azymut Pabianice Orientacja sportowa
Monika Szymanek LKS Dobryszyce Podnoszenie ciężarów
Oskar Ślusarski KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
Bartosz Wojciechowski KK Champion Łódź Katate WKF
Daria Zdulska KS Pilica Tomaszów Maz. Kręglarstwo

 


W GRACH ZESPOŁOWYCH


Drużyna reprezentacji województwa łódzkiego juniorek

Mistrzynie Polski w koszykówce kobiet

 

 


Drużyna juniorek UKS SMS Łódź

Mistrzynie Polski w piłce nożnej kobiet

 

 


Drużyna reprezentacji województwa łódzkiego juniorek młodszych

Mistrzynie Polski w piłce nożnej kobiet

 

 


Drużyna reprezentacji województwa łódzkiego juniorów młodszych

Mistrzowie Polski w piłce siatkowej mężczyzn

 

 


Nagrodzeni trenerzy gier zespołowych i multimedalistów sportów indywidualnych

 

Mirosław Andrysiak MKLA Łęczyca Lekka atletyka
Bogusław Bereżny UKS Snikers Rękoraj Bilard
Mirosława Brajczewska ŁTŁF Łódź Łyżwiarstwo figurowe
Anna Chodera  Reprezentacja województwa Koszykówka K
Tomasz Cichowski KS Pilica Tomaszów Maz. Kręglarstwo
Roland Cieślak KS Pilica Tomaszów Maz. Sporty wrotkarskie/Łyżwiarstwo szybkie
Jacek Grudzień KS Społem Łódź Kolarstwo
Adam Jabłoński Reprezentacja województwa Piłka siatkowa M
Stanisław Jaszczak RKS Łódź Lekka atletyka
Krzysztof Jurek Reprezentacja województwa Piłka siatkowa M
Damian Karwacki KK 44 Łódź Karate tradycyjne
Wiesław Kmiecik KS Pilica Tomaszów Maz. Łyżwiarstwo szybkie
Maciej Młynarczyk MKS Trójka Łódź Pływanie
Marcin Młynarczyk UKS 190 Łódź Pływanie
Piotr Niźnik Bełchatowski KW Bełchatów Wspinaczka sportowa
Bartosz Olejarczyk UKS Delfin Piotrków Tryb. Pływanie
Piotr Podogrocki LKK Drzewica Kajakarstwo slalomowe
Marzena Salamon Reprezentacja województwa Piłka nożna K
Adrian Sokołowski UKS SMS Łódź Piłka nożna K
Sylwia Wieczorek Reprezentacja województwa Koszykówka K
Jacek Wierzbicki KK 44 Łódź Karate tradycyjne
Rafał Żebiałowicz MKS Jedynka Łódź Pięciobój nowoczesny/Pływanie

 


Kluby sportowe wyróżnione za wyniki w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego

miejsce
w województwie

nazwa klubu

ilość punktów

miejsce
w
kraju

1

KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

613,94

14

2

AZS Łódź

427

33

3

KS Społem Łódź

391

39

4

UKS SMS Łódź

382

46

5

RKS Łódź

371,25

48

6

AKS Piotrków Trybunalski

236

91

7

UKS 190 Łódź

235,5

92

8

MKS Trójka Łódź

220

101

9

UKS Błyskawica Domaniewice

198,17

125

10

UKS Orientuś Łódź

189,75

136

 Ogółem sklasyfikowano 3764 kluby

 

Aktualne wyniki współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego
są do pobrania ze strony Zespołu Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie