Drukuj

W dniu 25 kwietnia 2022 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się Gala Sportu – Podsumowanie Sezonu Sportowego 2021 r.

Podsumowanie sezonu, to wyróżnienie zawodniczek, zawodników oraz zespołów gier, którzy w roku 2021 zdobyli złote medale – tym samym uzyskali tytuł Mistrza Polski w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i młodzieżowiec wg wyników Systemu Sportu Młodzieżowego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Samorząd Województwa Łódzkiego i Łódzką Federację Sportu.

Wśród wyróżnionych znaleźli się multimedaliści: zdobywca 8 złotych medali mistrzostw Polski juniorów młodszych Szymon Wojtakowski - łyżwiarstwo szybkie KS Pilica z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zdobywczynie 4 złotych medali: Karolina Bosiek, w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim, z KS Pilica z Tomaszowa Mazowieckiego, oraz  Aleksandra Knop w pływaniu w Mistrzostwach Polski Juniorów z UKS 190 Łódź.

Złotym medalistom mistrzostw Polski, w imieniu marszałka Grzegorza Schreibera, gratulował wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 91 zawodniczek i zawodników, oraz 12 drużyn z 6 klubów woj. łódzkiego.

Złoci Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski

1 Lekka atletyka Królik Kinga UKS Azymut Pabianice
2 Łyżwiarstwo szybkie Jabrzyk Natalia KS Pilica Tomaszów Maz.
3 Pływanie Kraska Jakub AZS Łódź
4 Pływanie Wągrowski Marcel AZS Łódź
5 Podnoszenie ciężarów Ołubek Klaudia LKS Omega Kleszczów
6 Tenis Sosnowska Adrianna AZS Łódź
7 Zapasy klasyczne Twardowski Michał AKS Piotrków Trybunalski

 

Złoci Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów

1 Boks Kalecińska Julia RSB Nokaut Radomsko
2 Kajakarstwo slalomowe Bartos Maciej LKK Drzewica
3 Kickboxing Matczak Patryk KSW Alien Łódź
4 Kickboxing Marciniak Julia ŁKSW Łask
5 Kolarstwo Wężyk Natalia KS Społem Łódź
6 Lekka atletyka Bracki Jakub BKL Bełchatów
7 Lekka atletyka Chrosta Filip BKL Bełchatów
8 Lekka atletyka Górny Mateusz BKL Bełchatów
9 Lekka atletyka Łucki Oskar BKL Bełchatów
10 Łyżwiarstwo figurowe Witkowski Kornel ŁTŁF Łódź
11 Orientacja sportowa Doreń Wiktoria UKS Orientuś Łódź
12 Orientacja sportowa Nowak Michał UKS Orientuś Łódź
13 Orientacja sportowa Słomczyński Ignacy UKS Orientuś Łódź
14 Orientacja sportowa Sztranek Jan UKS Azymut Pabianice
15 Podnoszenie ciężarów Szymanek Monika LKS Dobryszyce
16 Podnoszenie ciężarów Karolak Maria KKS Włókniarz Konstantynów
17 Podnoszenie ciężarów Gocałek Jakub LKS Dobryszyce
18 Podnoszenie ciężarów Hyla Łukasz LKS Dobryszyce
19 Skoki do wody Sawoniewicz Maksymilian AZS Łódź
20 Strzelectwo Blada Wiktor KSS 10-ka Radomsko
21 Sumo Komza Justyna UKS SMS Łódź
22 Sumo Glegolska Oliwia UKS Master Łódź
23 Taekwondo ITF Chojnacki Adrian KTT Łódź
24 Tenis Bozova Anastasia AZS Łódź

 

Złoci Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

1 Badminton Danielak Maksymilian KKS Ruch Piotrków Tryb.
2 Bilard Bierzgalska Magdalena UKS 13 Joker Tomaszów Maz,
3 Boks Kostrzewa Amelia ŁKS Boks Łódź
4 Gimnastyka sportowa Kaleta Maciej UKS SP 7 Łódź
5 Kręglarstwo Skoneczna Aleksandra KS Pilica Tomaszów Maz.
6 Lekka atletyka Matyśkiewicz Maja UKS Czempion Bełchatów
7 Lekka atletyka Kołodziejczuk Maria UKS Czempion Bełchatów
8 Lekka atletyka Juszczak Gabriela AZS Łódź
9 Lekka atletyka Pietrzak Daniel AZS Łódź
10 Lekka atletyka Szwed Maksymilian AZS Łódź
11 Lekka atletyka Wiliński Jakub AZS Łódź
12 Lekka atletyka Rębacz Paulina KS Żeglina Sieradz
13 Łyżwiarstwo szybkie Danielik Paula IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz.
14 Łyżwiarstwo szybkie Kozar Kaja IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz.
15 Łyżwiarstwo szybkie Sobota Patrycja IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz.
16 Łyżwiarstwo szybkie Kopacz Michał KS Pilica Tomaszów Maz.
17 Łyżwiarstwo szybkie Balczerczyk Dawid KS Pilica Tomaszów Maz.
18 Pływanie Pietrzyk Hanna TP Olimpijczyk Aleksandrów Ł.
19 Pływanie Drążkiewicz Pola UKS Nawa Skierniewice
20 Pływanie Sarna Inez UKS Nawa Skierniewice
21 Pływanie Zakrzewska Oliwia UKS Nawa Skierniewice
22 Pływanie Kacprzak Marcel UKS 190 Łódź
23 Pływanie Tarczyński Bartosz UKS 190 Łódź
24 Pływanie Walkowski Maciej UKS 190 Łódź
25 Pływanie Urbaniak Olivier MKS Trójka Łódź
26 Pływanie Kobus Bartosz UKS 190 Łódź
27 Pływanie Mochnal Kacper MKS Jedynka Łódź
28 Pływanie Pogoda Krzysztof MKS Jedynka Łódź
29 Pływanie Piekarska Natalia UKS 190 Łódź
30 Podnoszenie ciężarów Drzazga Oliwia UMLKS Radomsko
31 Podnoszenie ciężarów Barański Patryk LKS Dobryszyce
32 Strzelectwo Ratajczyk Hubert SKSS Sokół Zduńska Wola
33 Sumo Ludwa Roksana UKS Master Łódź
34 Sumo Jagiełło Olivia UKS Master Łódź
35 Tenis stołowy Błaszczyk Marcel MLUKS Dwójka Rawa Maz.
36 Zapasy klasyczne Pik Artur PTC Pabianice
37 Zapasy kobiet Dolna Julia  AKS Piotrków Trybunalski
38 Zapasy kobiet Jaroniek Wiktoria  AKS Piotrków Trybunalski
39 Zapasy wolne Pędzicki Mateusz ZTA Zgierz
40 Zapasy wolne Shahyinyan Taron KS Shark Łódź
41 Zapasy wolne Kamiński Ksawery KS Shark Łódź

 

Mistrzostwie Polski Juniorów w baseballu - MKS Stal BIS Kutno

Ciesielski Bartosz
Dryński Bartłomiej
Drzewiecki Hubert
Frątczak Oskar
Kieruńczak Eryk
Nowicki Michał
Senica Piotr
Swyszcz Piotr
Szymański Cezary
Wojciechowski Adam
Zagawa Wojciech
Zielak Michał

Mistrzostwie Polski Juniorów w curlingu - Polska Organizacja Sportowa Łódź

drużyna kobiet
Barton Martyna
Dyderska Julia
Skurnica Karolina
pary mieszane
Figatowski Szymon
Szymanowska Martyna

 

Mistrzynie Polski Juniorek w hokeju na trawie - KS Hokej-Start Brzeziny

Benka Helena
Górecka Malwina
Grzelak Julita
Jastrzębska Natalia
Kijo Gabriela
Krychniak Oliwia
Kucharska Oliwia
Mendra Wiktoria
Mospinek Natalia
Pabiniak Magdalena
Rubacha Zuzanna
Sikora Emilia
Szot Anastazja

 

Mistrzynie Polski Juniorek w piłce nożnej i w futsalu - UKS SMS Łódź

Bałdyga Oliwia
Banach Patrycja
Czołnowska Karolina
Czuj Patrycja
Dobroń Julia
Domin Oliwia
Dyśkowska Julia
Gała Oliwia
Glinka Agnieszka
Kałużna Katarzyna
Kolis Julia
Krezyman Nadia
Libera Justyna
Lichwa Małgorzata
Lulkowska Pola
Macała Oliwia
Maciejko Klaudia
Malesa Oliwia
Miś Marta
Niedzielska Amelia
Olkiewicz Julia
Orłowska Wiktoria
Piórkowska Ewelina
Ptaszek Kinga
Rohn Natalia
Skrzypińska Wiktoria
Warelis Emilia

Mistrzynie Polski Juniorek w rugby 7-osobowym - KS Budowlani Łódź

Fornalczyk Zofia
Goździk Weronika
Janiak Natalia
Janiak Patrycja
Jędrycha Berenika
Kowalska Patrycja
Krawczyk Dorota
Krawczyk Karolina
Łaszcz Martyna
Moskot Kinga
Rowińska Nadia

Mistrzowie Polski Juniorów w rugby - KS Budowlani Łódź

Bieliński Grzegorz
Binkowski Mateusz
Czyżyk Paweł
Drynkowski Kacper
Głownia Paweł
Iskierko Jakub
Kaczmarek Adrian
Kmieciak Aleksander
Majczyk Jakub
Massalski Dominik
Mirowski Mateusz
Ordziński Wiktor
Owczarek Alan
Peska Tomasz
Sawicki Olgierd
Soszka Filip
Stańczykowski Adrian
Szczepański Dominik
Wawrzyniak Szymon
Wojciechowski Mikołaj
Woźniak Oskar
Zjawiony Adrian

Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych w rugby 15-osobowym i 7-osobowym - KS Budowlani Łódź

Czekalski Mateusz
Gajda Kacper
Goździk Sebastian
Grzegorczyk Dawid
Kalwinek Sergiusz
Karkus-Blada Michał
Kmin Wojciech
Kobus Kacper
Łazowski Aleksander
Malicki Franciszek
Matuszewski Jędrzej
Matuszewski Mikołaj
Michałek Bartłomiej
Olszewski Tymoteusz
Pawlak Kacper
Pierlejewski Jan
Pietrzak Bartłomiej
Puchalski Cezary
Sikora Bartosz
Stańczykowski Mateusz
Wilk Eryk
Woźniak Konrad
Zawadzki Jan

Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych w piłce nożnej - UKS SMS Łódź

Chadała Filip
Doniecki Mikołaj
Drapiński Igor
Janicki Szymon
Jędrasik Jakub
Kołodenny Jakub
Lachowicz Marcel
Letkiewicz Mateusz
Letkiewicz Patryk
Łysiak Karol
Nowacki Bartłomiej
Pietrzak Szymon
Płocki Bartosz
Posacki Igor
Szydlik Jakub
Wódz Jakub
Zawierucha Jakub

 

Mistrzowie Polski Juniorów Młodszych w piłce siatkowej - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

Boguszewski Kacper
Brzostowicz Artur
Hendzelewski Marcel
Kubacki Jakub
Lenarcik Mikołaj
Lubicki Igor
Nowak Jakub
Nowak Oliwier
Socha Kacper
Suski Dawid
Sygitowicz Jakub
Szulczyk Piotr
Toma Filip
Wójcik Wiktor

MULTIMEDALIŚCI

2 złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski 
1 Łyżwiarstwo szybkie Owczarek Mateusz KS Pilica Tomaszów Maz.
2 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów  
2 Kręglarstwo Goździk Mateusz KS Pilica Tomaszów Maz.
3 Łyżwiarstwo szybkie Kopacz Daria KS Pilica Tomaszów Maz.
4 Orientacja sportowa Krempińska Julia UKS Azymut Pabianice
5 Tenis Orlikowski Aleksander MKT Łódź
2 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 
6 Lekka atletyka Matera Mateusz AZS Łódź
7 Pływanie Denisiewicz Zuzanna UKS Nawa Skierniewice
8 Pływanie Walkowski Bartosz UKS 190 Łódź
9 Pływanie Poznańska Justyna MKS Jedynka Łódź
10 Pływanie Stanisławski Szymon MKS Jedynka Łódź
11 Pływanie Płoszka Kacper MKS Jedynka Łódź
3 złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski 
12 Łyżwiarstwo szybkie Żurek Damian KS Pilica Tomaszów Maz.
13 Pływanie Piechota Paulina UKS 190 Łódź
3 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów  
14 Orientacja sportowa Pachnik Stanisław UKS Orientuś Łódź
15 Pływanie Skóra Bartosz UKS Piątka Konstantynów Ł.
3 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 
16 Pływanie Popiel Mikołaj SP Meduza Pajęczno
4 złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski 
17 Łyżwiarstwo szybkie Bosiek Karolina KS Pilica Tomaszów Maz.
4 złote medale Mistrzostw Polski Juniorów  
18 Pływanie Knop Aleksandra UKS 190 Łódź
8 złotych medali Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 
19 Łyżwiarstwo szybkie Wojtakowski Szymon KS Pilica Tomaszów Maz.

Galę, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, zorganizowała Łódzka Federacja Sportu, która zrzesza ponad 50 organizacji sportowych m.in. okręgowe związki sportowe oraz kluby sportowe, reprezentujące 53 dyscypliny sportu.

W ciągu każdego roku, w szkoleniach prowadzonych przez podmioty zrzeszone w Federacji, bierze udział ponad 2000 zawodników z całego województwa.

Za swoją działalność prowadzoną na terenie województwa od 1995 roku, Federacja w tym roku została wyróżniona przez radnych Sejmiku odznaką Zasłużony dla Województwa Łódzkiego.

W trakcie gali, odznaczenie z rąk Zbigniewa Linkowskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku odebrali Zbigniew Pacholczyk, Prezes Federacji i Zbigniew Świercz, Wiceprezes.

"To wyróżnienie nie tylko łódzkiej Federacji Sportu, ale przede wszystkim organizacji zrzeszonych w Federacji, oraz całego środowiska sportowego – zawodniczek i zawodników, trenerów i działaczy sportowych województwa łódzkiego – to praca i zaangażowanie Nas wszystkich" – powiedział Prezes ŁFS Zbigniew Pacholczyk dziękując za wyróżnienie. 

Wręczono również podziękowania dla przedstawicieli klubów sportowych Naszego regionu, które uzyskały wysokie wyniki w ogólnopolskiej klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2021 rok .

W 2021 roku zostało sklasyfikowanych 3755 klubów w Systemie Sportu Młodzieżowego, - a oto 10 klubów wg kolejności z Naszego Województwa.

 Mce

Klub

lokata w kraju

mło

jmł

jun

mmp

suma pkt

1

KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

14

93,17

112

120,5

333

658,67

2

UKS SMS Łódź

28

43,82

195,86

240,86

0

480,54

3

UKS 190 Łódź

49

0

69,5

81

209

359,5

4

AZS Łódź

50

38

58,55

64,5

192,5

353,55

5

KS Społem Łódź

57

38,99

58,75

174,63

64

336,37

6

KS Budowlani Łódź

68

14

136,89

129,5

17

297,39

7

RKS Łódź

78

42

26

64

136,84

268,84

8

UKS Błyskawica Domaniewice

83

60,5

37,33

15

146

258,83

9

AKS Piotrków Trybunalski

88

9

89

93

58

249

10

MKS Jedynka, Łódź

121

1

108,13

76

28

213,13

 

INNE:

https://www.youtube.com/watch?v=fR_w1o6q4WY

https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/zakochani-w-sporcie