W dniu 25.11.2023 r. w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej -Zatoka Sportu w Łodzi odbyło się spotkanie z uczestnikami zajęć w ramach Programu „Łódzkie dla Seniorów Plus”.

Spotkanie w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera, otworzył Wicemarszałek WŁ Pan Zbigniew Ziemba.

Łódzka Federacja Sportu – operator tego zadania reprezentowana była przez Wiceprezesa Zarządu- Dyrektora biura, p. Zbigniewa Świercza oraz wspaniała załogę biura federacji w osobach:  Anny Kubiak, Izabelli Kazimierczak i Piotra Pikierskiego.
Program „Łódzkie dla Seniorów Plus” został zapoczątkowany w 2017 roku i skierowany jest do grupy osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Głównym zadaniem Projektu jest organizacja bezpłatnych zajęć rekreacyjno–sportowych oraz zajęć dydaktycznych. Zajęcia realizowane są na terenie województwa łódzkiego. W obecnej edycji Programu zajęcia prowadzone są dla ok 500 osób w 25 grupach z 12 Gmin i Miast. Zajęcia prowadzi 17 wykwalifikowanych szkoleniowców.

W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali wykładów:

- mgr Katarzyny Pękala-Kaźmierczak, mgr Dietetyka pt. „20 porad - jak zadbać o swoje zdrowie po 60-tym roku życia”;

- dr  Barbary Daniszewskiej pt. „Profilaktyka i leczenie stawów kończyn w przebiegu choroby zwyrodnieniowej. Zasadność stosowania zabiegów fizykalnych”;

- dr Joanny Kostki, dr hab.nauk o zdrowiu, pt. „Jak być sprawnym do 100”

- i na koniec  p. Paweł Łaski, Edukator Senior w PAKT PŁ pt. „Wyzwania technologiczne nie tylko w edukacji szkolnej na przykładzie projektu PAKT”.

Uczestnicy na koniec spotkania zostali obdarowani upominkami  i zjedli ciepły posiłek.
Dziękujemy wysokim obecnym za aktywny udział w spotkaniu.
Serdeczne podziękowania dla zespołów Zatoki Sportu za wspaniałe i profesjonalne, przygotowanie Sali oraz dla Zatoki Smaku za obsługę i przygotowanie poczęstunku i obiadu.

Więcej zdjęć ze spotkania na naszym profilu FB.