KONTAKT | WŁADZE FEDERACJI | CZŁONKOWIE | STATUT | REFERENCJE

Łódzka Federacja Sportu, jest podmiotem, który w imieniu swoich 46 członków (32 Wojewódzkie Związki Sportowe i 14 klubów sportowych nieposiadających Wojewódzkich Związków Sportowych),
pozyskuje środki finansowe na realizację zadań w zakresie sportu dzieci i młodzieży.

Łódzka Federacja Sportu, jest Interdyscyplinarnym Stowarzyszeniem Sportowym, od 1996 roku realizującym zadania w sposób systemowy, cykliczny i całoroczny lub okazjonalny.

Federacja reprezentuje niżej wymienione sporty:

1. badminton
  49. zapasy klasyczne
  50. zapasy wolne
  51. żeglarstwo

Wspólnie z organizacjami zrzeszonymi w swoich strukturach Federacja organizuje lub bezpośrednio realizuje zawody sportowe, prowadzi szkolenie kadry wojewódzkiej w kategorii młodzika (ok. 1000 osób), a w latach poprzednich również szkolenie kadry wojewódzkiej juniora we wszystkich sportach (ok 800 osób).

Łódzka Federacja Sportu od chwili powołania, to jest od 1996 roku, realizuje zadania administracji rządowej i samorządowej, na rzecz środowiska sportowego województwa łódzkiego oraz kraju.

Największe imprezy sportowe zorganizowane przez Łódzką Federację Sportu:

- VI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Ziemia Łódzka 2000” (ok. 3 tyś uczestników),

- XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich „Ziemia Łódzka 2006” (ok. 4 tyś. uczestników),

- XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich „Łódzkie 2013” (ok. 8 tyś uczestników),

- III Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach umysłowych „Łódzkie 2014” (ok. 1 tyś uczestników),

- Mistrzostwa Europy Juniorów w czwórboju (w ramach pięcioboju nowoczesnego- ok. 1 tyś. uczestników) w roku 2006,

- a także w latach 2010 i 2011 Międzynarodowy Turniej „O Puchar Regionów Partnerskich” (ok. 300 uczestników).

W 2014 roku na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Województwa Łódzkiego,  jako Operator Wojewódzki, Federacja podjęła się realizacji programu „MultiSport”, który skierowany jest do dzieci w wieku 9-12 lat (uczestniczy ok 1400 osób z terenu województwa łódzkiego). Od 2016 program ma zmienioną nazwę na "Junior Sport.

Z przyjętych zadań Federacja wywiązała się i rozliczała bez zastrzeżeń, co potwierdzają liczne referencje przekazane przez administracje rządowe, środowisko sportowe oraz jednostki samorządów terytorialnych (Miast, Powiatów i Gmin).

Potencjał kadrowy oraz skoncentrowana w Federacji struktura organizacyjna wszystkich Wojewódzkich Związków Sportowych, stanowi gwarancję prawidłowego i profesjonalnego sprostaniu zadaniom nałożonym na Federację i jej członków.